DLA DOMU
DLA FIRMY
DLA SZKOŁY
MEDYNET
WBOK
A+ A+ A+
15 846 39 99
Logowanie do WBOK
MENU
Helionet Nowa Dęba,
rewolucja internetowa od 2002r.


HLG Sp. z o.o. bazuje na wiedzy i doświadczeniu zdobytym przy budowie i
obsłudze miejskiej sieci komputerowej Helionet. Jest liderem na lokalnym rynku.
AKTUALNOŚCI

Przyspiesz Internet

Wielu z Was jest naszymi Użytkownikami od lat i korzysta z usług na podstawie starszych umów. Obecna warunki natomiast oferują znacznie szybsze parametry Internetu. Poniżej opiszemy jak przyspieszyć Internet, nie wychodząc z domu.

Przede wszystkim trzeba będzie odnaleźć umowę, na której podany jest nr ID Klienta (4 cyfry) oraz tajny kod PIN. Jeśli tego nie macie, będzie trochę trudniej ale o tym później.
Jeśli już macie umowę, sprawdźcie do kiedy był wyznaczony okres umowy. Jest to czas na jaki umowa był w trybie oznaczonym. Po tym okresie umowa automatycznie przechodzi na czas nieokreślony, z 1-miesięcznym okresem wypowiedzenia. Tak, jest to wygoda, bo nie jesteście związani kontraktem długoterminowym, jednak jeśli chcecie otrzymać lepsze warunki, trzeba się z nami związać na dłużej i podpisać umowę na kolejne 24 miesiące.
Następnie należy wiedzieć w jakiej technologii wykonany jest przyłącz. Wybór jest niewielki: FTTB (większość bloków w Nowej Dębie) lub FTTH (cały pozostały obszar). Dlaczego jest to ważne? Chodzi o aktualne możliwości i dostępność usług. W FTTH "od ręki" dostępne są wszystkie prędkości, natomiast w FTTB może się zdarzyć, że do większych prędkości potrzebna jest modernizacja infrastruktury, a na pewno wymiana Routera.
Wymiana Routera w FTTB jest raczej w standardzie, gdyż obecnie korzystamy z Routerów gigowych z WiFi w standardzie N/AC, co daje znacznie lepszą wydajność sieci domowej.
Jeśli masz umowę na czas nieokreślony, aby zmienić jej warunki napisz do nas na adres email: biuro@hlg.com.pl, lub zadzwoń pod nr 15 846 39 99. My niezwłocznie przygotujemy propozycję i ją przedstawimy. Jeśli zyska Państwa uznanie i zdecydujecie się na zmianę, przygotujemy Aneks do umowy w formie potwierdzenia zmiany warunków Umowy za pomocą środków porozumiewania się na odległość.
Potwierdzenie takie zostaje Państwu przesłane na adres domowy w formie tradycyjnej poczty lub jako odpowiedź na adres email, z którego prowadzona jest konwersacja. Oczywiście mają Państwo czas 14 dni na zmianę decyzji i odstąpienie od Umowy. Nowe warunki zostają uruchomione wraz z nowym okresem rozliczeniowym. Jeśli zmiana wymaga wymiany Routera, zostaje on Państwu dostarczony i jest gotowy do pracy. Skonfigurowany jest tożsamo z obecnym, więc wszystkie usługi powinny przełączyć się automatycznie.
W technologii FTTH wymiana urządzenia ONT zazwyczaj nie jest konieczna, jednak wspólnie zdecydujemy jak postąpić.
Przy okazji gorąco zachęcamy do skorzystania z pakietów, gdzie na szczególną uwagę zasługuje telewizja cyfrowa IPTV i/lub telefon stacjonarny od HLG, z możliwością zachowania obecnego numeru. W pakiecie jest taniej, znacznie taniej.
Co natomiast, jeśli nie możecie znaleźć Umowy. Tragedii nie ma, a jedynie utrudnienie jest w weryfikacji Waszej tożsamości. Ponieważ biuro mamy nieczynne dla interesantów, sprawę trzeba będzie załatwić zdalnie. Tutaj musi się z nami skontaktować osoba, która zawarła Umowę. Lepiej, aby miała przy sobie dokument tożsamości, my w celu weryfikacji, zadamy kilka losowych pytań.

Konrad Wesołowski / 2020-04-20


ul. Długa 5
Nowa Dęba


15 846 39 99
15 846 00 00


FAX 15 846 00 18


biuro@hlg.com.pl
   HLG Sp. z o.o. © 2008-2019